Okiem astrologa na Human Design

milenijne stellum koziorożca w 12 domu

 

Na początku 2018 roku znajoma zapytała mnie o opinię na temat HD (z ang. Human Design) - systemu mającego podobieństwa z astrologią. W tamtym czasie nie miałem zielonego pojęcia o czym ona może mówić; właściwie moim pierwszym odruchem było odpowiedzenie jej wprost: "Nie wiem" i skupienie się na swoim. Jednak mój umysł jest ciekawski. Miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem rozeznać się w temacie i sprawdzić "co w trawie piszczy".

 

Okazuje się, że HD ma za zadanie pomóc odszyfrować nasz wyjątkowy Wzór (z ang. Design) istoty naszego Ja oraz nauczyć nas jak go wykorzystywać by żyć własnym życiem zgodnie z potencjałem, z którym urodziliśmy się, zamiast próbować być kimś innym. Uzyskana wiedza pozwala m.in. podejmować lepsze decyzje w życiu, ponieważ żyjesz zgodnie ze swoim Wzorem, prawdziwą naturą. HD opiera się na wielu dziedzinach ezoteryki, będąc mieszaniną astrologii, I-Chingu, kabały i systemu czakr wykorzystywanych w jogicznych tradycjach.

 

Znajomość daty urodzenia pozwala astrologii na stworzenie naszego horoskopu urodzeniowego, tymczasem w HD dostajemy diagram naszego organizmu (z ang. Body Graph) oraz wykres urodzeniowy (z ang. Birth Chart), który to jest złożony z planet. Astrologia-Human Design; no to jakie są podobieństwa oraz różnice miedzy tymi dwoma systemami samo zrozumienia?

 

Przeczytaj i dowiedz się :-)

Read More

Milenijne "Stellum Koziorożca" w 12 domu

milenijne stellum koziorożca w 12 domu

 

W latach 1981-2003 na niebie uformowała się szczególna konfiguracja planetarna - Uran oraz Neptun podróżowali razem przez Strzelca, Koziorożca oraz Wodnika. Jeżeli już coś możemy powiedzieć o tej dwójce to fakt, że symbolizują procesy, w których my (jako indywidualne istoty) możemy przestawić naszą świadomość z poziomu osobistego na ten związany ze zbiorowością - ludzkością.

 

Kiedy do tych trzech znaków zodiaku zaczynały wchodzić dodatkowe planet, wytworzyło się stellum - symbol wyjątkowych talentów, poglądów oraz sposobów bycia, w których potencjale zawarty jest szeroki zakres oddziaływania na świat. Jednym z przykładów takiej sytuacji jest cała grupa ludzi urodzonych w latach 1988-1991 posiadających (co najmniej) Saturna, Urana oraz Neptuna w Koziorożcu - "Milenijne stellum w Koziorożcu". 

 

Każda osoba z takim stellum będzie miała sferę życia odzwierciedlającą tę wyjątkowość a także nie lada wyzwania - w astrologii określa się to patrząc na dom horoskopu zawierający całe to planetarne skupisko. Zagłębmy się w 12 dom oraz tajemnice ukrytych części naszego istnienia.

Read More

Pokolenie Milenijne - typ Koziorożca; węzły Księżycowe, Jowisz oraz przyszłość

Read More

Pokolenie Milenijne - typ Koziorożca, zrozumieć stellum w Koziorożcu

Read More

Pokolenie Milenijne - typ Koziorożca, wstęp

Read More

Pokolenie Milenijne - typ Strzelca c.d.

Read More

Pokolenie Milenijne - typ Strzelca, Koziorożca i Wodnika

Read More

Pokolenie Milenijne - wstęp

pokolenie milenijne
Read More

Pokolenie Milenijne - cykl Uran-Neptun

Read More

O bogactwie (2 dom) na podstawie horoskopu Keanu Reeves'a

Chciałbym zamknąć temat 2 domu oraz bogactwa i pieniędzy interpretując horoskop urodzeniowy jednego z moich ulubionych aktorów - Keanu Reeves'a. Jeżeli to nazwisko nic Wam nie mówi, gorąco zachęcam do przeczytania jego biografii, chociażby na wikipedii :-) (angielskiej, bo polska jest do kitu)

Swój pierwszy poważny aktorski debiut Reeves rozpoczął w 1986 roku, ale prawdziwy sukces osiągnął w 1999 r. po zagraniu w trylogii Matrix, przez co stał się szeroko rozpoznawalny, zdobywając światową popularność. Ostatnio natknąłem się na krótki opis życia Keanu, w którym to przeczytałem, że sporą część dochodów z każdej części filmu (dziesiątki milionów dolarów !!!!! i więcej w przypadku kolejnych części) Keanu przeznaczył na działalność charytatywną oraz dla wszystkich członków ekipy pracującej przy Matrixie (głównie dla zespołu efektów specjalnych oraz choreografów). 

 

To więc jak to było z tymi pieniędzmi? Hojność, rozrzutność a może coś jeszcze innego? Przyjrzyjmy się sylwetce Keanu Reeves'a oraz jaki wpływ miał Matrix dla rozwoju jego osobowości.

I jak zwykle, zapraszam do lektury :-)

Read More

Tranzyty Jowisza i Saturna po 2 domu horoskopu - o nadziejach, rozczarowaniach i zarabianiu

Kłopoty z pieniędzmi sprawiają, że zaczynamy szukać sposobów na poprawę sytuacji finansowej. Pierwszych odruchem jest spojrzenie na nasz horoskop urodzeniowy, w szczególności 2 dom, a następnie próba interpretacji naszego potencjału do zarabiania pieniędzy. Bo może robimy coś nie tak? Może odniesienie sukcesu finansowego jest możliwe poprzez dziedziny życia, o których nie mieliśmy pojęcia, że będą dla nas korzystne? 

 

Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy wiemy na czym zarabiać, potrafimy to robić a pieniądze przestają płynąć lub nasza sytuacja finansowa zaczyna być chwiejna a my nie wiemy, co się dzieje i dlaczego.

Każda planeta w 2 domu (oraz władca domu) będzie symbolizować to, co staje się cennym zasobem, za który jesteśmy skłonni zapłacić pieniądze. Z tym, że horoskop nie jest czymś statycznym - wszyscy podlegamy cyklom zmian, mniejszym lub większym. Horoskop i wszystkie jego elementy są czymś żywym, będącym w ciągu ruchu a przez to podlegającym modyfikacjom. Nasze wartości, rozumienie bogactwa a ostatecznie stosunek do pieniędzy i stan posiadania, będą zmieniać się w czasie. Czy utrata kontroli nad finansami jest oznaką możliwości wejścia w nasze życie nowych źródeł dochodów?

 

Jednym z takich momentów zmian są tranzyty Jowisza i Saturna po 2 domu, będące niezwykle istotnymi okazjami dla rozwoju materialnego, choć nie bez pewnego poczucia braku stabilności.

 

Jak wykorzystywać te okresy, aby poprawić swoją sytuację materialną? Dlaczego rozczarowujemy się na Jowiszu i tracimy na Saturnie?

 

Zapraszam do lektury :-)

Read More

O pieniądzach i bogactwie w oparciu o 2 dom

"Haruję całą noc, haruję cały dzień aby opłacić rachunki. Czyż to nie jest smutne? I wciąż wychodzi na to, że nie zostaje ani grosza dla mnie... Jaka szkoda". To fragment piosenki zespołu ABBA "Money, money, money" z 1976 roku. Utwór powstał szmat czasu temu, a mimo to jego treść jest wciąż prawdziwa dla wielu ludzi. 

Kwestia pieniędzy i zarobków to, ujmując lekko, delikatny temat. Żyjemy w świecie, który promuje konsumpcjonizm a status człowieka jest w dużej mierze określany przez ilość samochodów, cyferek na koncie bankowym czy wypasionego telewizora, błyszczącego na środku salonu tak, aby wszyscy nasi goście mogli go podziwiać. Odwrotna sytuacja, czyli brak najnowszego iphone'a lub nie ubieranie się w markowe ciuchy, jest traktowana jako poważny cios dla wizerunku osoby. A kiedy dostanie się kilka razy w twarz, człowiek (i wszystko co sobą reprezentuje) zostaje zaszufladkowany i zepchnięty na dół drabiny społecznej.

Często pieniądze nie są potrzebnie do lansowania, ale do przeżycia z miesiąca na miesiąc.

 

A przecież w opisach 2 domu znajdujemy jedynie informacje  o sposobach zarabiania i zarządzania pieniędzmi,  odpływie i przypływie kasy oraz stosunku do pieniędzy i zasobów wszelakich (szczególnie tych ruchomych, jak to jest w astrologii horalnej).

 

Jaki w takim razie jest 2 dom? Czy kryje w sobie coś więcej niż pieniądze? Co oznacza "bycie bogatym"? 

 

O przyziemnym w nieprzyziemny sposób. Zapraszam do lektury :-)

Read More

Tranzyty Neptuna i wrażliwość - o czym warto pamiętać

Dla wszystkich ceniących komfort i stabilność życiową, tranzyt Neptuna to istna zmora. Jakoś tak trudno się zebrać na co dzień. Niewyrabianie się z czasem zaczyna być bardziej częścią codziennej rutyny niż pojedynczymi sytuacjami. Stopniowo zaczynamy ulatniać się i odpływać ... ale ale, to wszystko drobnostki...

Tranzyt Neptuna to zawsze zmiany dużego kalibru. Pewien aspekt naszego życia rozpada się a my wpadamy w stan zawieszenia, nie wiedząc co począć. Czasem "z zewnątrz" wszystko może wyglądać tak jak zawsze, jakby nic przełomowego nie działo się, ale w naszym wnętrzu coś się jednak zmienia a my nie potrafimy być wobec tego obojętni.

 

Czujemy to, co czujemy. Reagujemy tak, jak reagujemy.  Staliśmy się Neptunowcem - nasza wrażliwość zaczyna bujnie rosnąć. Nasze głowy wypełniają wizje i marzenia, ale jak ten emocjonalny zgiełk emocji może nam posłużyć?

 

Zapraszam na trzeci i zarazem ostatni artykuł z serii o Neptunie. Tym razem o różnych odcieniach wrażliwości a także o tym, jaki jest sens marzeń i iluzji. 

 

Miłego czytania :-) 

 

Read More

Neptun - defensywa czy ofensywa?

Neptun zawsze stawia nas w obliczu sytuacji wyjątkowo emocjonalnych. Czasem okoliczności są tak przytłaczające, że równie dobrze moglibyśmy próbować złapać falę na morzu. To może dotyczyć problemów w życiu osobistym, zawodowym czy ogólnego poczucia niespełnienia. 

 

Sam miewam chwile bezsilności, zastanawiając się dlaczego utknąłem w życiu, czy właściwie ruszyłem się z miejsca? Jakbym był gdzieś pomiędzy wiarą we własną siłę i ciepło innych, dobroć świata a ... niechęcią, zdawaniem się na łaskę losu, bo może los się w końcu odmieni ... przecież musi, prawda?

 

Z poprzednim artykule wspominałem o dwóch podstawowych płaszczyznach działania Neptuna (do wewnątrz i na zewnątrz), starając się wyjaśnić jak odmienny może być sposób odczuwania Neptunowców a także cechująca ich intuicja. Jednak pominąłem pewną kwestię, którą bardzo chciałem poruszyć w zupełnie oddzielnym tekście. 

 

Co Neptunowcy mogą zrobić aby utrzymać się na powierzchni? Jak planety mogą pomóc w uleczeniu się i byciu wolnym emocjonalnie?

 

Zapraszam do lektury. 

Read More

Zrozumieć Neptuna - przytłaczające emocje, przeczucia i iluzje

Tematyka Neptuna jest dla mnie ważna, chociażby dlatego, że ta planeta jest jedną z najsilniejszych w moim horoskopie. Wchodząc w głębszy kontakt ze sobą i swoimi neptunicznymi cechami, chciałem "być przygotowanym". Szukałem opisów, wertowałem książki ale ostatecznie nie znalazłem odpowiedzi na pytania, które zadawałem. 

 

Dlaczego czuję to, co czuję? Dlaczego czuję tak, jak czuję? Dlaczego wdaje się w relacje z ludźmi, którzy mi nie służą? Skąd te iluzje, dlaczego intuicja mi wariuje?

 

Neptun nie jest wdzięczną planetą do analizy. Nic dziwnego, skoro planeta ta niesie ze sobą pewną tajemnicę, nieokreśloność a w jej repertuarze znaczeniowym znajdujemy takie słowa jak inspiracja, intuicja, fantazje, obsesje, oszustwa i wiele innych. Ostatecznie żadne opisy nie zadowoliły mnie aż pewnego dnia (całkiem "przypadkowo", jak to z Neptunem) natknąłem się na pewien tekst, który "był dokładnie tym, czego potrzebowałem".

I zrozumiałem.

 

Artykuł jest kierowany do wszystkich chcących zrozumieć wpływ Neptuna na własne zachowanie. Postaram się wyjaśnić na czym polega zagubienie i złudzenia m.in w miłości.

 

Nie jest to wyczerpujący opis Neptune a jedynie podstawa, która mam nadzieję, pomoże innym w znalezieniu odpowiedzi na własne "neptunowe pytania". 

 

Zapraszam do lektury :-)

Read More

Aspekty Księżyc-Saturn - o intuicji i odczuwaniu, część 2


Aby pokazać intuicję osób z aspektami Księżyc-Saturn postanowiłem sięgnąć po bardziej ekstremalne przypadki, wybierając najsilniejszy możliwy aspekt (koniunkcję Księżyca z Saturnem) oraz coś więcej niż intuicja - zdolności mediumiczne. 

 

Poznajcie Allison DuBois - medium, mająca na koncie współpracę z organami ścigania jako osoba tworząca profile kryminalne, autorka książek opisujących jej odczucia, kontakt ze światem zmarłych. Na bazie jej doświadczeń życiowych powstał nawet serial telewizyjny Medium (2005-2011).

Read More

Aspekty Księżyc-Saturn - o intuicji i odczuwaniu, część 1

Aspekty Księżyca z Saturnem ( zarówno te "lepsze" jak i "gorsze") są owiane złą sławą. Wystarczy trochę poszperać w internecie a już znajdzie się następujące opisy tejże konfiguracji: zahamowania, zamknięcie w sobie, trudność z wyrażaniem emocji, oziębłość i różnego rodzaju piętna emocjonalne.

 

Jednym z takich piętn może być właśnie frustracja związana z intuicją, która wydaje się zwodnicza, często niewidoczna, jakby nieobecna.

 

Czy osoby z aspektami Księżyc-Saturn nie potrafią korzystać z intuicji? A może jej w ogóle nie mają?

 

 Odpowiedzi na te i inne pytanie znajdziecie w moim najnowszym tekście :-) zapraszam do lektury!

 

Read More

Skorpion i Ryby - o niuansach trygonu wodnego, część 2

Trygon - obietnica korzyści i łatwości w ich zdobyciu?

 

W poprzedniej części artykułu opisałem podstawową dynamikę pomiędzy Skorpionem a Rybami, celowo skupiając się na różnicach i możliwych nieporozumieniach ze sobą. 

 

Taką dynamikę łatwo wytłumaczyć traktując każdy ze znaków jako dwie istoty, potem porównując je ze sobą, starając się zrozumieć ich wzajemne relacje. Ale przecież trygon Skorpion-Ryba może znajdować się w horoskopie ... jednej osoby. 

 

Jak wtedy patrzeć na trygon? Co może pójść nie tak?

 

Czas na to, co tygryski lubią najbardziej - horoskopy :-)

 

Read More

Jakim jesteś żywiołem? - czyli nasze pole energetyczne

Tematyka żywiołów jest jednym z najbardziej niedocenianych elementów w astrologicznej analizie danej osoby. A szkoda, bo w ten sposób omija się ciekawy sposób patrzenia na siebie.

 

Choć astrologią zajmuję się od jakiegoś czasu, wkręcając się w najróżniejsze techniki, zawsze wracam do patrzenia na żywioły. Są genialne!

 

Analiza żywiołów to prosty, elegancki sposób na zrozumienie samego siebie. To także wiedza o tym, co nas energetyczne karmi i wyczerpuje.

A najlepsze w żywiołach jest to, że do ich zrozumienia wcale nie potrzeba wyjątkowej wiedzy z dziesiątek stron internetowych czy nieprzespanych nocy nad opasłymi poradnikami. Tak naprawdę wystarczą jedynie podstawowe informacje dot. samej charakterystyki żywiołów  a reszta ... to kwestia własnych obserwacji!

Read More

Skorpion i Ryby - o niuansach trygonu wodnego, część 1

W tradycyjnym ujęciu astrologii (choć nie tylko) opisuje się planety Wenus i Jowisz jako benefiki tj. planety przynoszące korzyści i pomyślność, natomiast Mars i Saturn uważane są za malefiki – przynoszące problemy i frustracje.

 

Podobna klasyfikacja jest z aspektami, gdzie sekstyle i trygony są uważane jako te harmonijne (mówiące o talentach, wspomaganiu i w ogóle słodko w główce od czytania).

 

Kiedy przyjrzymy się znakom zodiaku zobaczymy, że one również są w "aspektach" do siebie samych. Na przykład punkt 0° Barana jest w kwadraturze (90°) do 0° Koziorożca i 0° Raka.

 

Znaki Skorpiona i Ryb są ze sobą "w aspektach" - konkretnie w naturalnym trygonie.  Zgodnie z definicją trygonu powinno to sugerować m.in. dogadywanie się obydwu znaków i łatwość znalezienia wspólnej płaszczyzny.

 

 

 

Czy aby na pewno?

Read More