Aspekty Księżyc-Saturn - o intuicji i odczuwaniu, część 2


Aby pokazać intuicję osób z aspektami Księżyc-Saturn postanowiłem sięgnąć po bardziej ekstremalne przypadki, wybierając najsilniejszy możliwy aspekt (koniunkcję Księżyca z Saturnem) oraz coś więcej niż intuicja - zdolności mediumiczne. 

 

Poznajcie Allison DuBois - medium, mająca na koncie współpracę z organami ścigania jako osoba tworząca profile kryminalne, autorka książek opisujących jej odczucia, kontakt ze światem zmarłych. Na bazie jej doświadczeń życiowych powstał nawet serial telewizyjny Medium (2005-2011).

DuBois ma koniunkcję Księżyca z Saturnem i to w znaku ziemskim (Byku), który w pierwszej chwili nie przywodzi na myśl nic mistycznego. Ale to właśnie Allison jest wyśmienitym przykładem praktycznej (żywioł Ziemi) pracy z intuicją. Fizyczna realizacja tych planet przebiegła zgodnie z powszechnym znaczeniem 8 domu, w którym znajduje się koniunkcja - skupienie na śmierci (w tym wypadku komunikacja ze zmarłymi), transformacji i procesie oczyszczenia.

 

Księżyc w 8 domu to silne doznania, które mogą wydawać się bardzo intensywne, zbyt intensywne mu móc je zrozumieć, a co dopiero kontrolować. Allison DuBois twierdzi, że była świadoma swoich zdolności już w wieku 6 lat (horoskop za chwilę) - to dość zaskakujące, że tak młoda osoba poradziła sobie z tego typu doświadczeniami. To dowodzi pewnemu opanowaniu (znak Byka), umiejętności rzeczowego i spokojnego podejścia do własnych odczuć. Działanie Byka widzimy też w postawie Allison do swoich umiejętności; Allison twierdzi, że fizyczne zapisywanie przeczuć bardzo jej pomaga wszystko uporządkować a jednocześnie odciąża umysł.

 

W kontekście intuicji DuBois, koniunkcja Księżyca z Saturnem nie zablokowała jej dostępu do podświadomości i głębszej percepcji. Aspekt ten wręcz dał jej możliwość świadomego korzystania z intuicji a w późniejszym czasie stanowił fundament jej kariery, polegającej na komunikacji własnych wewnętrznych doznań (Księżyc, będący władcą Medium Coeli).

 

Allison DuBois dobrze wykorzystała swoje talenty, pozwalając się zareklamować, wyjść z prywatnym życiem do społeczeństwa (co nie jest oczywiste dla Księżyco-Saturna) przy jednoczesnym utrzymywaniu własnej, nienaruszalnej prywatnej strefy. 

Intuicja

Jakość pracy z intuicją zależy od naturalnego sposobu, w jaki kontaktujemy się z własną podświadomością (Księżyc). Ale jest to tylko jeden z czynników decydujący o sposobie pracy z przeczuciami. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj intuicji jest nam najbliższy.

 

Wcześniej wspomniałem, że klasycznie "intuicja" to jeden ze sposobów percepcji, a więc będzie mocno związana z tym, jak przyswajamy informacje. O wymianie informacji pomiędzy nami a światem mówi głównie 3 dom (wraz z opozycyjnym 9 domem) oraz Merkury. 1 dom również weźmiemy pod uwagę, ponieważ odpowiada całościowemu kontaktowi naszej osobowości ze światem.

Allison DuBois ma Jowisza w 3 domu, będącego jednocześnie władcą tego domu. To bardzo silna energia, mająca w sobie potencjał do "chwytania" nie tylko większej ilości bodźców, ale też patrzenie na świat (doświadczanie go ) z szerszej perspektywy, komunikacji ze światem w sposób szerszy; właściwie to komunikacja z większa ilością światów, co Allison udowodniła. Do tego DuBois stara się być bardzo inspirująca (ponownie Jowisz) w swoim przekazie, tłumacząc, że zmarli tak naprawdę nie odchodzą na zawsze i ciągle nas wspierają, choć ich nie widzimy.

 

Dom urodzeniowego Jowisza pokazuje, gdzie dostaniemy coś za darmo, gdzie czeka sukces i bujny rozwój. DuBois jest autorką czterech książek (na rok 2016), prowadzi wiele spotkań z ludźmi - to właśnie komunikacja (3 dom) i publikacja (Strzelec) pomogły uczynić Allison rozpoznawalną na cały kraj (Strzelec mierzy zawsze najwyżej, szuka najszerszego wpływu). 

 

Jednym z problemów Jowisza w Strzelcu (właściwie niezależnie od znaku) jest zbytnia wiara w siebie, niepoparta znajomością realiów. Saturn w koniunkcji z Księżycem stanowił źródło uziemienia, pozwalającym DuBois odnaleźć się ze swoimi talentami w społeczeństwie. W horoskopie DuBois znajdujemy Jowisza w kwinkunksie do Księżyco-Saturna. Kwinkunks mówi o przeszkodach, które niczym drobne kamyczki często nam unikają, ale są bardzo frustrujące. Allison - jako medium - musiała nauczyć się, jak radzić sobie z nieprzychylnymi opiniami sceptyków, zarzucających jej kuglarstwo czy wręcz żerowania na naiwności innych. Takie opinie są niezwykle krzywdzące dla kogoś, kto jest pewien prawdziwości własnych talentów (zaufanie Księżyca w Byku) a swoją wiedzą chce pomagać innym (Strzelec). Jeżeli DuBois chciała w pełni korzystać ze swoich umiejętności, musiała się nauczyć jak radzić sobie z negatywnością ludźmi (Księżyc-Saturn).

Pozycja Jowisza i Księżyco-Saturna jest jak maszyna - tworzy strukturę, daje możliwości, ale każde urządzenie potrzebuje energii, paliwa, które będzie je napędzać. Takim paliwem w horoskopie DuBois jest właśnie półkrzyż Uran-Mars-Merkury, z Merkurym na wierzchołku. Do tego jest to półkrzyż kardynarny (mówiący o działaniu, intensywnej energii) na osiach horoskopu (!) - jest to tak nabuzowana energetycznie konfiguracja, że jest to wręcz absurdalne.

 

Merkury jako wierzchołek półkrzyża mówi o konieczności działania umysł; przez taki umysł muszą przepływać informacje, bodźce. Osobą z tą figurą planetarną uczą się szybko, wykazują się niezwykłą bystrością intelektualną. Zarówno Uran jak i Mars mówią o niezwykłej potrzebie aktywności (umysłowej), która przekracza wszelkie granice (Uran). Z drugiej strony obecność Urana i Marsa z Merkurym świadczy o bardzo nerwowym i intensywnych w odczuciu temperamencie, szczególnie podczas rozmów.

 

Aby rozładować problematyczny potencjał półkrzyża, patrzy się na znak i dom opozycyjny do planety będącej na wierzchołku półkrzyża. W przypadku DuBois patrzymy na Merkurego i opozycyjny 10 dom w Raku. Skupienie i wybór odpowiedniej kariery (w której można komunikować się) jest koniecznością, w przeciwnym razie napięcie byłoby nie do wytrzymania. Rak na MC mówi o konieczności obcowania z ludźmi ogólnie, w tym rodzin a także blisko więzi emocjonalnych, choć nie bez pewnego dystansu (Merkury w Koziorożcu). Przedsiębiorczość jest kolejnym 10-domowym sposobem kierowania ogromnej energii umysłowej. 

 

Niezwykle dynamiczny półkrzyż Allison jest, moim zdaniem, najważniejszą przesłanką jej talentów. Z mojego doświadczenia wynika, że silna intuicja to kombinacja zarówno łatwych jak i dynamicznych aspektów. Bo to właśnie ta dynamika, potrzeba działania, pokonywania frustracji zmusza osobę do poszukiwania alternatywnych rozwiązań swoich problemów, kierując ku nawet niekonwencjonalnym kierunkom.

 

Inne ciekawe aspekty w horoskopie DuBois, które pominąłem (kolejność przypadkowa):

 • trygon Słońce - Pluton, łączący wodne domy 4 z 12 !
 • kwadratura Wenus (władca Ascendentu) z Neptunem
 • koniunkcja Urana z Ascendentem

 

Koniunkcja Księżyca z Saturnem dla Allison DuBois

Na pytanie "Jak mogę nauczyć się i rozwinąć własne zdolności medialne?" Allison odpowiada:

 

"(...) Mówię również ludziom, aby nie wątpliwi w siebie za bardzo. Aby dali sobie prawo bycia w błędzie kiedy uczą się jak 'odczytywać' znaki itp, jak interpretować tę drugą stronę [świat umarłych]. Jesteśmy ludźmi, pozwólmy sobie dorastać, kiedy narzucimy sobie zbyt wiele ograniczeń nie możemy się rozwijać bo jesteśmy zbyt obciążeni. Oddychajcie i bądźcie wdzięczni za to, że jesteście, już sama wiedza o tym to dobra rzecz. Również nie pozwólcie nikomu definiować to, kim jesteście, wasze uczynki to zrobią. Osoba, która idzie przez życie bez wyzwań, nie dostałaby szansy na pokazanie własnych umiejętności do bycia wspaniałym."

 

Księżyc w aspekcie z Saturnem to danie sobie prawa do błądzenia, do poszukiwania samego siebie, niezależnie od opinii innych. Allison wie, że jedynie to, co zrobimy (fizycznie, a więc Saturn) będzie decydować o tym, jak komfortowo poczujemy się sami ze sobą (Księżyc). Saturn z Księżycem to wyzwanie aby pokazać swoją wielkość i ogrom świata wewnętrznego.

 

Budzi się medium ...

Szybkie spojrzenie na to, co się działo z 6-letnią Allison DuBois, kiedy to miała już mieć świadomość własnych zdolności. Niestety nie znalazłem informacji o dniu, czy nawet miesiącu, który był przełomowy w uzyskaniu tejże świadomości. To nie przeszkadza w wymienieniu co ważniejszych progresji, tranzytów działających na przestrzeni tego jednego roku z życia Allison. Horoskop jest ustawiony na dzień szóstych urodzin Allison.

 

Pierwsze są progresje:

 • progresywny Merkury utworzy trygon to urodzeniowego Księżyca
 • progresywny Jowisz utworzy kwinkunks do urodzeniowego Księżyca (dokładnie zerowy aspekt)
 • progresywny Księżyc w kwadraturze do urodzeniowego Księżyco-Saturna
 • progresywna Wenus (władca Ascendentu) utworzy trygon z urodzeniowym Medium Coeli

 

Potem mamy tranzyty (to nie jest solariusz):

 • koniunkcja Plutona do Ascendentu (druga połowa 1977 - pierwsza połowa 1979 roku)
 • kwadratura Saturna do urodzeniowego Księżyco-Saturna (koniec 1977 - połowa 1978 roku)
 • Neptun wchodzi do urodzeniowego 3 domu
 • opozycja Jowisza do urodzeniowego Jowisza

 

Zagłębianie się w każdy pojedynczy tranzyt czy progresje byłoby zbyt obszernym ujęciem opisem na prostą notatkę na blogu. Chcę zwrócić uwagę na to, że lata 1977-1979 (kiedy DuBois miała 5-7 lat) były bardzo intensywne, wprowadzając ogrom zmian, z których wszystkie dotykały obszarów związanych z Księżycem oraz półkrzyżem.

 

Praca z intuicją - na przykładach


Zejdźmy trochę na ziemię. Talent w postaci medialności to rzadkość, wiele osób (w naszym przypadku osób z Księżyco-Saturnem) nie będzie miało okazji doświadczyć czegoś takiego. Mimo wszystko, intuicja zawsze będzie widoczna - bardzo dobrym przykładem będzie właśnie aktorka, artystka - Drew Barrymore.

 

Jednym z bliskim przyjaciół Barrymore, a zarazem partnerem na ekranie, jest aktor Adam Sandler. Razem wyprodukowali i zagrali w trzech filmach ("Od wesela do wesela"; "50 pierwszych randek"; "Rodzinne rewolucje"), z których każdy okazał się sukcesem finansowym. Dochód ze sprzedaży wszystkich filmów razem to ponad 446 milionów dolarów amerykańskich

.

Ciekawa jest historia spotkania Barrymore i Sandlera. Miało to miejsce w pewnej kawiarni w Hollywood; Barrymore miała ledwo ponad 20 lat, ubrana w lamparci płaszcz, różowe szpilki, okulary przeciwsłoneczne ze straganu, zaś Sandler przyszedł w czapce baseballowej, koszulce i bojówkach. Cytując Barrymore: 

 

"Jak tylko go zobaczyłam to powiedziałam do siebie 'ok, będziesz musiała wznieść się ponad te różnice' "

"W tym czasie byłam pewna, że mieliśmy ze sobą współpracować. Czułam to. Czułam to w swoich kościach". 

 

https://www.washingtonpost.com/news/soloish/wp/2015/11/05/drew-barrymore-and-adam-sandler-professional-soul-mates/

http://people.com/movies/drew-barrymore-on-meeting-adam-sandler-for-the-first-time/

 

Drew Barrymore czuła całym sercem, że razem mogą zrobić coś wielkiego i znaczącego. Z drugim filmem było bardzo podobnie:

 

" '50 pierwszych randek' to był wcześniej inny scenariusz. Był bliższy dramatowi i nazywał się '50 pierwszych pocałunków'. Ja o tym wiedziałem i on [Sandler] o tym wiedział. Wydaje mi się, że wysłałam wersję roboczą do jego firmy producenckiej, ten scenariusz to było coś, czego byłam dużym fanem i pokochałam ten styl pisania. Usiadłam przy maszynie do pisania i nie mogłam przestać płakać pisząc list, ponieważ miałam to wszechogarniające poczucie, że tym scenariuszem powinniśmy się zając się razem w pierwszej kolejności."

 

http://www.huffingtonpost.com/2014/05/22/drew-barrymore-blended_n_5366545.html

 

Sandler otrzymał list, uzgodnił z Barrymore, że zrobią z tego komedię i po paru miesiącach Sandler odezwał się z pomysłem, jak to zrobić.

 

Intuicja Drew Barrymore jej nie zawiodła i dzięki swojej intuicji pracuje z osobą, którą nazywa "zawodową bratnią duszą". No i zarobiła sporo pieniędzy ufając swojemu przeczuciu. Koniunkcja Księżyca z Saturnem w znaku Raka nie zablokowała podświadomości Drew, a sama intuicja zadziałała jako wiedza "z kim pracować, z kimś można zrobić pieniądze" (Księżyco-Saturn w 2 domu). Nie można też odmówić wpływu Jowisza (w trygonie do Księżyca) na całą sytuację, którego wpływ widzimy w skali sukcesu.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu Drew Barrymore np. o jej zmaganiach z eskapizmem, niesprzyjającym środowiskiem i próbie powrotu do ukochanej ścieżki zawodowej, polecam swój tekst!

 

Podsumowanie

Aspekty Księżyc-Saturn są doskonałym przykładem "chłopca do bicia", ale czy pozbawiają intuicji? Allison DuBois i Drew Barrymore pokazują, że odpowiedź brzmi nie. Czy Saturn uniemożliwił obydwojgu pracę z intuicją? Również nie, a wręcz pomógł, dając świadomość siebie, przez co ich talenty mogły urzeczywistnić się i mieć realny wpływ na rzeczywistość.

 

Muszę jednak oddać sprawiedliwość Księżyco-Saturnowi - wszystkie nieprzyjemne opisy nie biorą się z nikąd. Te problemy istnieją a odczuwane blokady są bardzo realne. Jednak nie zawsze tak musi być a pierwszym krokiem ku "odblokowaniu się" jest zwrócenie uwagi na to, jaką wagę przykładamy na pragmatyczne oraz intuicyjne podejście. Problemem Księżyco-Saturna jest wybór percepcji pragmatycznej po to, żeby całkowicie unikać kontaktu z własnym wewnętrznym światem i doznaniami - chodzi o samo myślenie, że trzeba "dokonywać wyboru" a można korzystać z obydwu sposobów percepcji.

 

Uważam, że trzeba być ostrożnym przy stwierdzeniach typu  "Saturn w kontakcie z Księżycem blokuje podświadomość", ponieważ bardzo łatwo wkrada się tutaj nasze ego, narzucające definicję życia wewnętrznego, tego co świadczy o blokadzie i tego, co świadczy o niezablokowaniu. A przecież każdy znak Księżyca, z różnymi aspektami, ma różne pomysły na życie emocjonalne. Nie zmienia to faktu, że spontaniczność emocjonalna (naturalna cecha Księżyca) jest zahamowana i jest to coś, co osoby z Księżo-Saturnem muszą zrozumieć, nauczyć się poznawać i przyznać przed samym sobą, że lubią kontakt z własnymi emocjami, jakikolwiek by nie był. 

 

Nagrodą za wysiłki będą nie chwilowe i losowe przeczucia a wypracowana intuicja, z której wiemy gdzie, kiedy i jak korzystać. 

 

Czy macie jakieś doświadczenia związane z aspektami Księżyc-Saturn? Z ich intuicją? Dajcie znać w komentarzach :-)

 

Powiązane artykuły: