Porozmawiajmy o 2020-22. Tranzyt Jowisz-Pluton

Porozmawiajmy o 2020-22: tranzyt Jowisz-Pluton

 

To ZDUMIEWAJĄCE co największy astrologiczny benefik wnosi do naszego życia kiedy spotka się z NISZCZYCIELSKIM potencjałem Plutona. Jak poradzić sobie z tym połączeniem planetarnym?

Najważniejsze cykle planet 2020-22

Znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii świata i ma to swoje odzwierciedlenie w położeniu planet na niebie. Oto lista cykli planetarnych wartych zapamiętania:

  1. koniunkcja Saturn/Pluton [Koziorożec]
  2. koniunkcja Jowisz/Pluton [Koziorożec]
  3. Jowisz/Saturn w Wodniku oraz ich koniunkcja
  4. kwadratura Saturn/Uran [Wodnik/Byk]

Czas zakasać rękawy i podciągnąć spodnie, ponieważ WIELE spraw wymaga naszej aktywnej uwagi i będzie jej wymagać przez najbliższe parę lat. To nie lada wyzwanie, w końcu mamy na głowie szereg spraw jednocześnie, ale z drugiej strony możemy zrobić bardzo duży krok do przodu w naszych życiach. 

 

Chcę Ci pokazać jak możesz wykorzystać energię planet by poprawić jakość swojego życia.

Saturn/Pluton w Koziorożcu - w poszukiwaniu gruntu pod nogami

Nie sposób rozpatrywać wpływu wydarzeń 2020 r. (i tych późniejszych) bez cofnięcia się parę lat wstecz. 

 

2017-2020 to lata poważnych zmian w strukturach światowych i "kręgosłupie" wszystkiego co rozumiemy jako globalny porządek. Obszernie opisałem to zjawisko w serii artykułów Znak czasów Plutona w Koziorożcu, szczególnie  w ostatniej części opisującej m.in. jak koniunkcja Saturn/Pluton odciska się na naszych życiach osobistych jak i społeczeństwie ogólnie. Zawarte tam wnioski są jak najbardziej aktualne przez większość drugiego półrocza 2020 r.

 

Koniecznie przeczytaj, ponieważ da Tobie to kontekst potrzebny do zrozumienia Jowisza/Plutona w Koziorożcu. 

Cykl Jowisz/Pluton - pandemia strachu

Ten konkretny cykl planetarny jest dość istotny pod względem rozwoju pandemii a więc i czasu trwania kwarantanny. Nie musi tutaj chodzić o fizyczną kwarantannę, ale o to jak w naszych "narodowych głowach" kształtuje się strach przed wirusem - na dobre i na złe. 

 

Przybliżony czas trwania: marzec - listopad 2020 r. 

 

Przełomowe momenty cyklu [+/- 7 dni]: 5 kwietnia, 30 czerwca, 13 listopada 2020 r.

Jowisz i Pluton mają za zadanie...

1. pomóc ludziom otworzyć oczy na nowe możliwości, rozwój wcześniej dotąd nie brany pod uwagę, bo te czy inne ograniczenia. Jedni będą podekscytowani odkrywaniem prawdziwej natury swoich głębokich pragnień, ambicji i przekonań. Drudzy będą się bać, bo trzeba pokonać strach i/lub wyjść poza strefę komfortu, często wznieść się ponad osobiste rany/słabości. Niezależnie od podejścia, wszyscy zmienimy perspektywę na temat naszego prawdziwego, nieograniczonego lękiem potencjału. 

2. niejako zmusić (tak to się odczuwa) do ekspansji w nowe obszary życia dotyczące m.in. etyki, życia społecznego, podróży, edukacji i samodoskonalenia poprzez religię, filozofię i metafizykę. Wielu mogło chcieć już od dawno iść w tym kierunku, ale czynniki zewnętrzne (lub wewnętrzny krytyk w każdym z nich) tłumiły tę możliwość. Teraz czas tłumienia dobiegł końcowi. Czas stawić czoła tabu otaczającym wszystko wokół.

 

Dla jednych będzie to łatwe przejście, inni będą musieli przełamać lata ograniczeń - dziesiątki lat życia budowanego w oparciu o fałszywe utożsamianie się z tym czy tamtym.

 

3. po prostu uzdrowić to co dojrzało do uzdrowienia.

 

4. zapoczątkować masę zmian ekonomicznych, w szczególności tych związanych z globalnym (na szeroką skalę) bogactwem i światowymi zasobami.

Przekroczenie granic

Dwa główne słowa-klucze dla Jowisza razem z Plutonem to zaufanie oraz prywatność. W tym czasie będzie dla Ciebie naturalne ufać więcej niż zwykle - i będzie to całkiem uwalniające (od lęku) doświadczenie. Musisz jednak znać ograniczenia tj. potencjalne zagrożenia związane z obdarzaniem zaufaniem informacje/ludzie/autorytety. Czasem ich intencje nie są takie szlachetne jak to przedstawiają, a Ty musisz nauczyć się jak to rozpoznawać. W przeciwnym wypadku Twoja prywatność może zostać naruszona.

Wielkie nadzieje czy wielkie rozczarowanie?

Są dwie szkoły patrzenia na to co przynosi ten cykl planetarny: pozytywna oraz negatywna.

 

Dobre jest to, że nadzieja w życzliwość życia/podstawowa szlachetność ludzka ma szansę przebudzić się, niezależnie od tego jak bardzo była przygnieciona przez lęk, wstyd, struktury (Koziorożec). To szalenie istotne, ponieważ może stanowić podwalinę do rozbudowania systemy myślenia opartego na obfitym życiu (gdzie każdy ma swoje miejsce, dla każdego starcza, mnóstwo uprzejmości i pomocy).

 

Faktem jest, że eksperymentuje się z alternatywnymi terapiami przeciwko wirusowi, które mają pomóc tym z najgorszym zdrowiem (podłączonym do respiratorów). Jest wielce prawdopodobne, że światowo usankcjonowanie rozwiązanie problemu leczenia wirusa przyjdzie wraz z zakończeniem cyklu Jowisz-Pluton.

 

Na tym ogólnie opiera się szkoła pozytywna. Tymczasem...

Jest ogromne parcie na realizację pomysłów/projektów i uzyskanie konkretnych rezultatów. Bardzo łatwo jest stracić z oczy własną etykę, moralność i przeć do przodu ... zbyt mocno, za daleko. Kiedy w grę wchodzi moc (obecność Plutona), sprawy mogą się zepsuć, ulec korupcji. Patrząc na niektórych ludzi (szczególnie autorytety) możemy odnieść wrażenie, że mają klapki na oczach - tak zawężoną wizję prezentują. 

 

Tacy ludzie stają się zbyt krytyczni wobec tych z innymi poglądami niż oni. Przesyceni własnymi kulturowymi przekonaniami, tracą obiektywizm i przymuszają innych zamiast oferować wolny wybór.

Co możesz zrobić by zadbać o siebie?

Skonfrontować się ze strachem, lękiem. Obecność Koziorożca pokazuje, że Twoje doświadczenia i poprzednie decyzje życiowe wpłyną na to jak łatwo przyjdzie Tobie praca ze sobą. Może nawet nie zauważysz konieczności robienia jakichkolwiek drastycznych kroków - koniecznie sobie wtedy pogratuluj.

 

Jeśli jesteś kimś kto chciałby wyrażać się w sposób Jowiszowy (ufność, szerokość horyzontów, mądrość, filozoficzna refleksyjność itd.), teraz masz okazję na transformację i zrobienie nie kroku, ale skok do przodu. Cały ten proces może być bardzo radykalny i wyczerpujący, ale będziesz mieć do dyspozycji siłę do regeneracji i odwagę. 

 

Czasem w życiu sukces jest ulotny - trwa te "5 minut" i znika. Teraz możesz zobaczyć co to znaczy odnieść trwały sukces i czy masz co potrzeba by go osiągnąć (a jeśli nie, Twoje słabości wyjdą na powierzchnię).

 

Możliwe są znaczące zmiany. Możesz przenieść swoją karierę na zupełnie nowy poziom, z determinacją szukać dobrobytu i dążyć do autonomii. 

Powiązane artykuły: