Porozmawiajmy o 2020-22. Saturn w Wodniku (+porady)

Porozmawiajmy o 2020-22 - Saturn w Wodniku (+porady)

 

Nowe światowe trendy zmieniają naszą indywidualną WOLNOŚĆ. Nasze pojmowanie SPOŁECZEŃSTWA już nigdy nie będzie takie same. Ale jakim kosztem?

Najważniejsze cykle planet 2020-22

Znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii świata i ma to swoje odzwierciedlenie w położeniu planet na niebie. Oto lista cykli planetarnych wartych zapamiętania:

  1. koniunkcja Saturn/Pluton [Koziorożec]
  2. koniunkcja Jowisz/Pluton [Koziorożec]
  3. Jowisz/Saturn w Wodniku oraz ich koniunkcja
  4. kwadratura Saturn/Uran [Wodnik/Byk]

Czas zakasać rękawy i podciągnąć spodnie, ponieważ WIELE spraw wymaga naszej aktywnej uwagi i będzie jej wymagać przez najbliższe parę lat. To nie lada wyzwanie, w końcu mamy na głowie szereg spraw jednocześnie, ale z drugiej strony możemy zrobić bardzo duży krok do przodu w naszych życiach. 

 

Chcę Ci pokazać jak możesz wykorzystać energię planet by poprawić jakość swojego życia. Zacznijmy od Wodnika...

Napięty harmonogram Wodnika

Lata 2020-2022 zapowiadają się bardzo ... obficie dla Wodnika oraz wszystkich posiadających planety/punkty osobiste w tymże znaku. Popatrz:

 

1) Podróż Saturna po Wodniku. 

Przybliżony czas trwania: 23 marca - 1 lipca 2020 r. oraz 18 grudnia 2020 - 8 marca 2023 r.

 

2) Podróż Jowisza po Wodniku. 

Przybliżony czas trwania: 20 grudnia 2020 r. - 14 maja 2021 r. oraz 29 lipca - 29 grudnia 2021 r.

 

3) Koniunkcja Jowisz-Saturn (!)

Przybliżony czas trwania: listopad - grudzień 2020 r. 

 

4) Kwadratura Saturn-Uran.

 

Przybliżony czas trwania: styczeń - czerwiec 2021 r., przełom 2021/22 oraz sierpień - listopad 2022 r.

Ze wszystkim wymienionych największe wyzwanie stanowi ok. 2,5 roczny pobyt Saturna w Wodniku. Jeśli zdołasz sobie z tym poradzić, dasz radę ze wszystkim innym. 

Saturn w Wodniku - co ma się zmienić?

Podróż Saturna po danym znaku zodiaku zwiastuje ograniczenia w sferach życia związanych z tym znakiem. W przypadku Wodnika mówimy o: 

 

- licznych restrykcjach społecznych. I tak mamy np. zjawisko społecznego dystansowania się, co z kolei promuje wyszukiwanie metod komunikacji (i pracy) za pomocą nowoczesnych/wyszukanych rozwiązań technologicznych (w przeciwieństwie do tradycyjnych).

kot załóż maskę

- ciężarze odpowiedzialności społecznej. Wodnik jest znakiem stałym, mało skłonnym do naginania siebie by przypodobać się innym, szczególnie kiedy naginać (czyt. ukrócać) trzeba własną wolność. W obliczu kwarantanny wszyscy na pewnym etapie będziemy buntować się przeciwko izolacji, ale mając z tyłu głowy świadomość że nasze zachowanie wpływa na innych. To prowadzi do dylematów, następnie do frustracji.

 

- limit wolności poruszania, w tym wrażenie że musimy nią handlować by zachować pewne osobiste swobody.

 

- niecierpliwość w stosunku do tych co nie widzą/myślą/funkcjonują progresywnie; niecierpliwość wobec tych niechętnych zmianom, które możemy uważać za konieczne. 

 

- do tego dochodzą przełomy związane z alternatywnymi strukturami, technologiami. Wszystko poprzedzone ograniczeniami na polach społecznych.

 

Saturn w Wodniku oznacza światowy trend w postaci struktur/autorytetów budujących poczucie bezpieczeństwa w postaci alternatywnych technologii i innych progresywnych celów służących społeczeństwu. Z drugiej strony progresywność może posłużyć jedynie pojedynczym grupom społecznym uważającym się za wyjątkowe i poza wszelkimi normami.

Brzmi znajomo?

Już to wszystko wiesz, najpewniej doświadczając to osobiście. Dlaczego więc wypisałem to wszystko?

 

Żeby powiedzieć Ci, że te ograniczenia nie znikną w najbliższej przyszłości. I choć nie możemy dużo zrobić by zahamowania NIE były długotrwałe (2,5 roku to niezbędne minimum), celem jest by korzyści NIE były krótkotrwałe.

home office

Chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz - przy Saturnie jest ogromna potrzeba ustanawiania (zabezpieczania). Z jednej strony możemy ustanowić nowoczesne rozwiązania wielu spraw np. uczynić pracę zdalną czymś powszechnym oraz społecznie akceptowanym. Z drugiej strony wielu może chcieć ustanawiać ograniczenia i uczynić je codzienną rutyną. 

O koniunkcji Jowisza z Saturnem

Na restrykcje trzeba nanieść nakładkę, bo widzicie ...

 

Długofalowy ciężar ograniczeń nie będzie widoczny na pierwszy rzut oka, ponieważ wejście Jowisza do znaku Wodnika sugeruje np. wzrost, obfitość, rozszerzanie a nie kurczenie. 

 

A zatem w Wodniku znajdzie się zarówno Jowisz jak i Saturn, które wejdą w koniunkcję.

 

Przybliżony czas trwania koniunkcji: listopad - grudzień 2020 r. ale w gruncie rzeczy do końca 2021 r. (aż Jowisz trwale nie wejdzie do znaku Ryby) Przełomowe momenty cyklu [+/- 7 dni]: 22 grudnia 2020 r.

 

Zauważ, że Jowisz spotka się z Saturnem na samym początku Wodnika. Potem Jowisz rozpocznie swoją podróż i wyjdzie z Wodnika, natomiast Saturn pozostanie tam jeszcze ponad rok.

 

Oto co to oznacza...

Rozszyfrowanie potencjału Wodnika

Na samym początku możemy spodziewać się powiewu świeżości: ekspansja wolności, technologii, nowych progresywnych rozwiązań, choć będą one pozostawiać pewien niesmak po sobie [bo Saturn]. Tak jakby oczekiwania nie były do końca spełnione. Najpewniej zaprezentowane zostanie nowe przetasowanie ekonomiczne - nie bez wątpliwości czy dobre aspekty zmian będą górować nad tymi złymi. Ten nowy "start" może mieć zbyt optymistyczne zamierzenia bądź zbyt ekspansywne założenia. 

 

Pomyśl nad rozwojem technologii w ostatnim czasie. Możemy zobaczyć jak zwykli ludzie wykorzystują drukarki 3D do produkcji sprzętu ochronnego dla lekarzy czy pracowników na pierwszej linii frontu. Niektóre kraje wykorzystują mini-roboty do przewożenia jedzenia.

drony monitoring

W tym samym czasie Izrael oraz Taiwan wdrożyły system (w postaci aplikacji mobilnej) do śledzenia osób zarażonych wirusem Covid-19 ORAZ ludzi, którzy weszli z nimi w kontakt. Rosja zaczęła korzystać z systemu rozpoznawania twarzy (narodowo testowanego w Chinach) za pomocą dronów łapiących wszystkich nieprzestrzegających kwarantanny. Powodem instalacji tak zaawansowanego systemu podczas pandemii jest "monitorowanie nawet najciemniejszych zakamarków ulic". Monitorowanie, ale jakim kosztem?

 

Rząd Polski również chce zbierać dane o Twoim położeniu - w ramach "lepszej kontroli nad koronawirusem". Na zachętę potencjalne rabaty.

 

Ostatecznie zobaczymy pełen zakres możliwości progresywnych rozwiązań. Na tym etapie Jowisz opuści Wodnika i trzeba będzie zdjąć różowe okulary. Będziemy musieli skorygować pierwotny optymizm i spojrzeć prawdzie w oczy - teraz jak już oswoiliśmy się z nowym, restrykcje stają się znów widoczne. Bo widzicie...

Nic śmiesznego

Restrykcje mające za patrona Saturna to nie jest powód do żartów. Saturn nie ma w zwyczaju łagodzić presji psychicznej do czasu kiedy zwróci się dostateczną uwagę na wszystkie lekcje. Poziom tej "dostatecznej" uwagi będzie mocno zależeć od naszej przeszłości oraz skłonności do budowania własnego charakteru w obliczu przeciwności.

 

Chwilami możesz poczuć, że z tej presji eksplodujesz, ale nagrodą za wytrwałość będzie: przerośnięcie własnych słabości, głęboka wiedza oraz doświadczenie, które z czasem zaprocentuje (tego możesz być pewny).

Najtrudniejszy moment podróży Saturna przez Wodnika...

...przypada na moment kwadratury Saturna w z Uranem, głównie w pierwszej połowie 2021 r. oraz w 2022 r. 

 

W tym czasie wszystkie wspomniane dotychczas wyzwania wodnikowe będą wymagać najwięcej naszej uwagi. Saturn i Uran zachęcają abyśmy zadali sobie pytanie "jak życie wpływa na mnie jako członka społeczeństwa". 

Zobacz głębszy wymiar życia

Saturn w Wodniku sugeruje namacalne doświadczenie transpersonalnego wymiaru życia. Tak brzmi jedną z pierwszych lekcji do przyswojenia: nie każdy jest na takim etapie rozwoju by zajmować się sprawami transpersonalnymi. Do nauczenia się tego potrzeba sporej dozy cierpliwości i akceptacji.

 

Saturn w Wodniku uczy wybaczania, ale w tym przypadku bardziej to będziemy wiedzieć niż czuć (odczuwanie to już Saturn w Rybach).

 

Wszyscy zapragniemy być traktowani po równi; chcieć by zasady egzekwowano w ten sam sposób wobec innych jak są egzekwowane wobec nas. Za tymi potrzebami kryje się ... chęć braterstwa, jedności, które to wymagają sprawiedliwości. Chodzi tutaj o osąd społeczny, w przeciwieństwie do osądu wobec struktur, elit, VIPów oraz zaprojektowanego systemu (to jeszcze Saturn w Koziorożcu).

Sześć porad w czasach Saturna w Wodniku

1) podchodź do problemów krok po kroku, czerp spełnienie z drobnych kroczków. To nie są zmiany, których dokonuje się nagle (choć można to zrobić). Na te zmiany potrzeba czasu oraz wysiłku. Na pewnym etapie życie "sprawdzi" Ciebie oraz Twoją dyscyplinę/poświęcenie.

 

2) kwestionuj. To nie jest tak, że wszystkie narzucane ograniczenia są konieczne, przynajmniej w takiej formie jakie są. Saturn wręcz promuje kwestionowanie i zadawanie sobie pytania "Czy warto? A jeśli tak to w jakim zakresie". Najważniejsze w całym tym procesie jest odkrycie własnego Ja, nieobciążonego kulturowymi ograniczeniami czy uwarunkowaniem rodzinnym.

 

3) korzystaj z badań, wiedzy niezakłóconej emocjami, czyimiś prywatnymi poglądami. Intuicyjnie będziesz szukać trwałości i zabezpieczenia poprzez klarowną wiedzę. Często tego rodzaju informacje można uzyskać spędzając czas w zorganizowanych grupach społecznych, mniejszych lub większych społecznościach skupionej wokół danego tematu/idei.

życzliwość

4) zżyj się z innymi. Z Saturnem w Wodniku ustanawia się ład, porządek i bezpieczeństwo poprzez interakcję ze społeczeństwem. Niektórzy będą musieli poradzić sobie ze strachem przed byciem odmieńcem. Czas i prawdziwe doświadczenie pokażą, że można ze sobą rywalizować, spierać się itd. a i tak być po tej samej stronie.

 

5) doceniaj i świętuj własną wyjątkowość. Im większy masz kontakt z tym co czyni Cię szczególnym (niepowtarzalny/egzotyczny talent, umiejętność), tym zmniejszać możliwości innych do dyktowania Tobie jak żyć.

 

6) zmień to z czym się identyfikujesz, szczególnie dot. to identyfikacji z wiecznie zmieniającymi się łatkami społecznymi. Liczne ograniczenia pokażą Ci, że wiele rzeczy nie jest koniecznych do przetrwania i w ogóle nie definiuje Ciebie i to kim jesteś.

Powiązane artykuły: