Planety OOB w PIGUŁCE - 4 kardynalne zasady interpretacji

Planety OOB w PIGUŁCE - 4 kardynalne zasady interpretacji

 

Krótko, treściwie i na temat. Nauczę Cię WSZYSTKICH kluczowych reguł potrzebnych do zinterpretowania każdego rodzaju planety Out Of Bounds. 

Zanim zaczniesz...

OOB - czy warto to w ogóle sprawdzać?

 

Tak, zdecydowanie warto. Wejście planety w OOB jest wskazówką interpretacyjną, która NATYCHMIAST naprowadzi Cię na dobry kierunek, trafnie opisując daną osobę/sytuację. Moim zdaniem to zaskakująco skuteczne narzędzie wyjaśniające bardzo nietypowe okoliczności i osobowości.

 

Czy sprawdzanie OOB jest obowiązkowe?

 

Nie. Aby jakakolwiek cecha charakteru mogła uzewnętrznić się w rzeczywistości, musi być "potwierdzona" przez SZEREG czynników w horoskopie. Na przykład: jeżeli ktoś ma Merkurego OOB i wykazuje się ponadprzeciętną błyskotliwością, tego rodzaju bystrość z pewnością znajdziemy również analizując np. trzeci dom, władcę Ascendentu itp.

Pamiętaj o priorytetach!

To, że ktoś posiada planetę OOB wcale nie oznacza, że natychmiastowo należą się tej planecie specjalne względy. Na horoskop zawsze należy patrzeć całościowo i wziąć pod uwagę pozostałe planety, ich wzajemne aspekty itd.

przykładowy horoskop

W tym przykładowym horoskopie Księżyc jest OOB (26°39'N). Zwróćcie uwagę na silny akcent na znak Koziorożca (aż sześć planet w jednym znaku), do tego Jowisz w opozycji do paru z nich. Osoba z takim horoskopem będzie musiała wpierw odnieść się do Koziorożca oraz władającego nim Saturna zanim w spokoju zajmie się potrzebami Księżycowymi. Jest też kwestia Marsa oraz Urana w Koziorożcu także będących OOB...

 

Wniosek: OOB jest istotne, ale jeżeli dany horoskop nie kładzie na taką planetę OOB nacisku (poprzez położenie w znaku, domu oraz ilość tworzonych aspektów), jej wpływ będzie porównywalny do głośno bzyczącego gdzieś w pokoju komara. Trzeba wiedzieć kiedy mamy do czynienia ze SŁONIEM W SKŁADZIE PORCELANY a kiedy z możliwą do wytrzymania NIEDOGODNOŚCIĄ.  

CZTERY kardynalne zasady interpretacji

osąd i szydzenie

Możemy "więcej oczekiwać od osób (z planetami OOB) biorąc pod uwagę normalne okoliczności/blokady życiowe" (cyt. z KT Boehrer "Declinations"). Tacy ludzie często cechują się elastycznością czy zdolnościami adaptacyjnymi, których mało kto się po nich spodziewał. A to dlatego, ze osoby z planetami OOB mają w sobie coś niespotykanego (co wybija ich ponad tłum), dzięki czemu:

 

a) DAJĄ SOBIE RADĘ w okolicznościach sprawiający większości z nas kłopoty.

 

b) popadną w KŁOPOTY, w które większości z nas by nie dotyczyły.

 


W ten czy inny sposób osoby te będą dążyć do osiągnięcia wysokiego poziomu/pozycji czy MISTRZOSTWA w dziedzinie życiowej reprezentowanej przez samą planetę bądź dom/y przez nią władane. Aby tacy ludzie mieli w ogóle szansę na własny rozwój, potrzebują wyczerpać to co powszechnie obecne w danym środowisku/branży. Mogą mieć niezwykle pokłady energii fizycznej/mentalnej/emocjonalnej, którą trudno im kontrolować.

 

Samodoskonalenie nie jest tutaj celem samym w sobie (choć może być dla niektórych znaków zodiaku), a jedynie kolejnym krokiem niezbędnym do właściwej realizacji.

 


Niezwykle ważna jest ocena czy dana planeta OOB lub cały horoskop jest wspierający (benefiki, przewaga harmonijnych aspektów) czy może uszkadzający (malefiki, przewaga dynamicznych aspektów). To pomoże ci określić czy dana osoba będzie skłonna podejmować ryzyko i pokonywać niecodzienne przeciwności czy rezygnować czując się przytłoczoną niemożliwym do zrealizowania ambicjami.

 

W większości przypadków potencjał osób z planetami OOB zależy od podejścia do pokonywania przeciwności.

 


Wielu astrologów porównuje wpływ OOB do energii Urana i nie sposób się z tym nie zgodzić. Dla ułatwienia zapamiętaj, że OOB to taki darmowy przyszywany Uran. 

 

Często osoby z planetami OOB są opisywane w ten sposób: o nietuzinkowym sposobie myślenia, z krętymi ścieżkami losu/wydarzeniami poza kontrolą, brakiem uwiązania konwenansami, myślą że zasady ich nie dotyczą, z poczuciem niedopasowania itd. Brzmi jak Uran.

 

Między wpływem OOB a Urana są różnice. Uran zwykle manifestuje się jako np. świadomość własnego stylu czy ekscentryczności odróżniające od reszty; do tego dochodzi pewien wrodzony intelekt. Natomiast osoby z planetami OOB nie muszą mieć tego stylu czy intelektualnego podejścia do życia. Jeśli zapytacie je co myślą o swoim niedopasowaniu, powiedzą Wam że nie jest to kwestia stylu czy czegokolwiek - są inne "bo tak"; bo nie sposób porównać ich potrzeb (w zakresie danej planety) do tego co można spotkać w świecie. Tymczasem osoby z wpływem Urana buntują się przeciwko czemuś, chcąc iść w innym kierunku w odniesieniu do czegoś.

 

Teraz możesz już śmiało ruszać i samemu interpretować planety OOB. 

 

Ale zaczekaj, to jeszcze nie wszystko!

Czy wiesz, że ...

1) Wszystkie planety przekraczające 23°28'N/S deklinacji zyskują status Out of Bounds. Jeśli chcesz wiedzieć skąd to wynika oraz jakie planety w ogóle mogą wejść w OOB (owszem, nie wszystkie to robią), zachęcam do przeczytania wstępu. Wiele wniosków interpretacyjnych stanie się oczywistych wraz ze zrozumieniem czym fizycznie jest deklinacja.

 

Mogą Was kusić pomysły robienia widełek: "No jeżeli moja planeta jest w 20-23°00'N/S, tak blisko granicy, to już trochę działa w ten sposób." Ale tak naprawdę do 23°28'N/S deklinacji włącznie dana planeta jest w swym optimum deklinacji i rozpatrywanie jej w kategoriach OOB jest nieuzasadnione. 

 

Tak jak nie można być "w połowie w ciąży", tak nie można być częściowo Out of Bounds.

 

2) Planeta poruszająca się po standardowej orbicie może w progresjach wejść w OOB (jest to szczególnie istotne w przypadku progresywnego Księżyca). Momenty tego rodzaju przejść mocno wpływają na nasze losy.

 

3) Planeta OOB ZAWSZE odciska swoje piętno w charakterze człowieka kiedy horoskop danej osoby kładzie nacisk na Urana, Neptuna, Plutona np. poprzez ich pozycję w domach kardynalnych (1,4,7,10), kontakt ze Słońcem/Księżycem/władcą Ascendentu lub aspekt z samą planetą OOB. 

 

To wręcz zaskakujące oglądać horoskop za horoskopem znanych osób OOB i w praktycznie każdym widzieć większy niż zwykle wpływ planet pokoleniowych. Synchroniczność.

 

4) Charakterystyczny przechył ekliptyki sprawia, że większość planet OOB znajdzie się w Bliźniętach, Raku (w przypadku północnej deklinacji) oraz Strzelcu wraz z Koziorożcem (w przypadku południowej deklinacji). 

Powiązane artykuły: