Dlaczego Utknęliśmy W Życiu? - Głęboka astrologiczna nauka, o której zapominamy

Dlaczego utknęliśmy w życiu?

 

Życie to właściwie Zmiany. Nasze myśli, uczucia, środowiska stale podlegają zmianom. Czasem chodzi o drobne rzeczy np. pójście na zakupy do innego sklepu. W innych przypadkach doświadczamy znamiennych wydarzeń (związki, małżeństwo, rodzina, powołanie, nowy dom, podróż), które wyznaczają ważne punkty reorientacji tego jak widzimy siebie i jak jesteśmy postrzegani przez świat.

 

Wiele z tych doświadczeń może wydawać się zupełnie niepowiązanych ze sobą. Pracownik pewnej korporacji ma dość bycia niespełnionych i odchodzi. Parę lat później ma problem w znalezieniu stabilnego i satysfakcjonującego związki, partnerzy przychodzą i odchodzą. Dlaczego nie odnosi sukcesów w partnerstwie? Cóż, dlaczego nie odnosi sukcesów na obszarze zawodowym?

 

Co jeśli jest mała (albo żadna) różnica między niepowodzeniem w pracy a porażką w związkach? Co mówi o tym astrologia? Miłego czytania :-)

Wstęp

Horoskop urodzeniowy (lub jakikolwiek astrologiczny wykres) jest kluczowy dla zrozumienia. Wynika to z wielu powodów np. konieczności zobaczenia całego obrazu sytuacji. Trafne przeczytanie horoskopu wymaga syntezy wszystkich jego elementów. Teraz chciałbym skupić się w szczególności na tym "obrazie sytuacji".

 

 

Tak naprawdę jest wiele form, w jakich możesz przedstawić swoją życiową mapę potencjałów. Masz do wyboru standardową formę (postać koła), ale jest też forma tabelaryczna ze wszystkimi danymi oraz klasyczny widok w postaci kwadratów.

Wszystkie z nich pokazuję tę samą informację, ale moim zdaniem jedna forma jest znacznie lepsza od pozostałych. A chodzi tu o widok w postaci koła.

Genialność "kółka" polega na tym, że przypomina ono Mandalę - symboliczną reprezentację (części) kosmosu. Jeśli nie interesuje cię zbytnio ezoteryka, spójrz na tę formę horoskopu jako przypomnienie o cykliczności. Rolą astrologicznego wykresu jest przypomnienie, że nasz potencjał (i jego rozwój w czasie i przestrzeni) ma wiele wspólnego z cyklami.

 

 

Jest to tak oczywiste, że zapominamy o tym. Sam jestem winny temu mając na karku setki, tysiące oglądanych wykresów. Ale przecież i bez tego możemy pomyślnie zinterpretować horoskop, więc nic się nie stało? Prawda, ale myślę że tracimy część ważnych informacji. Co możemy zyskać pamiętając o cyklach? 

Kółko

Daleko nie musimy szukać by znaleźć obecność i istotność cykli w naszych życiach. Mamy 24-godzinny rytm aktywności będący rezultatem obrotu Ziemi wokół własnej osi (dzień/noc), 365-dniowy cykl obrotu Ziemi wokół Słońca (pory roku), cykl menstruacyjny itp. Czemu masz własny rozwój nie miałby mieć cyklicznej natury?

 

 

Spójrzmy na Przykładowy horoskop jak na wykres urodzeniowy. Wpływy planetarne np. tranzytujące planety wchodziłyby w każdy znak zodiaku i wchodziły w interakcję z naszym horoskopem urodzeniowym, raz po raz. To jest cykl. Pary planet również mogą tworzyć cykl - dobry tego przykładem byłyby fazy księżycowe tj. kompozycja cyklów Słońce-Księżyc ... w relacji do naszego horoskopu. Możesz śledzisz każdą parę planetarną jaka ci się podoba np. Jowisz-Saturn, Słońce-Wenus, Uran-Neptun itd., w zależności od tego co chcesz zbadać.

Przykład planety (Wenus) poruszającej się wokół zodiaku
Przykład planety (Wenus) poruszającej się wokół zodiaku

Pomyśl o ważnym życiowym wydarzeniu, jakimkolwiek. Jest bardzo prawdopodobne, że w tamtym czasie byłeś pod wpływem energii tranzytującej planety (dla przykładu Saturna). Kiedy jest już po wszystkim, planeta ta kontynuuje swój ruch (cykl) wokół zodiaku. Tak się składa, że ten cykl ma wiele faz, które nazywamy aspektami (koniunkcje, trygony, kwadratury itd.). Każdy aspekt pokazuje odrębny wymiar (aspekt!) motywu przewodniego, jaki dany cykl tobie oferuje.

 

Jest tylko jeden motyw rozwijający się na przestrzeni szeregu faz - to jest ważne. Jak zostanie skarbnikiem klasowym w wieku 14 lat może być powiązane z awansem w pracy i dostaniesz pod swoją pieczę cały dział w wieku 43 lat? Jeżeli te dwa wydarzenia okażą się być różnymi fazami pojedynczego (Saturnowego) cyklu, wtedy skojarzenie ich ze sobą nie jest takie naciągane - właściwie, jest to konieczne.

 

Astrologia robi dokładnie to.

 

Oczywiście okoliczności wokół 14 i 43 roku życia nigdy nie będą takie same - twoja świadomość może być inna, tak samo jak tło społeczne/materialne oraz emocjonalna/mentalna/fizyczna integralność (technika zwana progresjami pomoże ci zidentyfikować je).

 

Ale nauczyciel jest ten sam, tak samo pokój klasowy. A jeśli przykładałeś się do nauki, możesz korzystać z kolejnego podręcznika.

 

Ale naszym tematem jest utknęcie.

 

 

Astrologia stara się nas nauczyć jednego ważnego spostrzeżenia - nasze problemy są powtarzającymi się cyklami w naszym życiu. Tu nie chodzi o utknięcie w szeregu czy skomplikowanych sferach życiowych; ale o utknięciu w pojedynczych cyklach przybierających różne formy. 

Powtarzając szablony

W psychologii jest zjawisko zwane "przymus powtarzania", które mówi o narażaniu siebie na sytuacje przypominające traumę doznaną w przeszłości. Ten sposób zachowywania po raz pierwszy został nazwany przez Sigmunda Freuda, jednego z ojców współczesnej psychologii. Zjawisko jest nieświadomym procesem ponownego odgrywania, które ma swoje źródło we wczesnych doświadczeniach życiowych. Jednym z jego przykładów byłoby dziecko z rodziny alkoholików, które to (już jako osoba dorosła) zaangażowałaby się we współzależne związki. Przyciąganie ludzi, którzy go wykorzystują (cykl Neptuna). Wczesna przeszłość wielu kryminalistów jest pełna historii przemocy i różnych form nadużyć.

 

Słowa "trauma" jest jednak dość naładowane. Nasze dzieciństwo mogło być życzliwe, pełne miłości, zrozumienia i głębokich więzi, ale to nie oznacza, że nie staniemy się ofiarami kompulsywnego powtarzania przeszłości. Mogło chodzić o drobne szczegóły, które (obiektywnie mówiąc) nie są znaczące, choć nadal żyją wewnątrz nas. Nauczyciel, który nigdy nie lubił tego jak rysujesz lub mówisz. Członek rodziny, który nigdy nie chciał patrzeć ci w oczy lub uścisnąć dłoń. Utracenie i nie odzyskanie swojej ulubionej zabawki. Nie musisz tego nazywać "traumą", ale cierpieniem z powodu "rany".

 

Powtarzanie może być demotywującym doświadczeniem, ponieważ możemy dostać te same znaki, raz po raz, "No wiesz, u mnie wszystko po staremu". Możemy stracić wiarę w zmianę czegokolwiek w naszym życiu. Albo nie wierzyć, że zmiany mogą kiedykolwiek nas dotknąć. Tak naprawdę wiele czynników stale oferuje nam transformację, ale ze względu na powtarzalność staliśmy się drętwi, "nie będąc pod wrażeniem tego co do nas przychodzi".

 

 

Niektóre z bardziej gruntownych zmian nie mogą mieć miejsca jeżeli utkniemy w fazach wstępnych (wymogach dot.) tych cykli. A Zmiany To Cykle - nie możemy prawdziwe rozpocząć nowego bez ukończenia starego.

Planety są drogowskazami

Utknęliśmy, ponieważ nie znaleźliśmy Ja, tego prawdziwego Ja. Nie dotknęliśmy, nie poczuliśmy ani nie zrozumieliśmy tego. TO nie jest jeszcze częścią nas. Zamiast tego, jesteśmy jedynie skorupą tego kim moglibyśmy się stać. Obierany przez nas kierunek przestaje działać - jest to kierunek skorupy uwarunkowań, które uznaliśmy za część naszego Ja.

Planety nie są zbawcami. My tym bardziej nie jesteśmy planetami, ani planety nie są nasze; ich rolą jest pokazanie nam kierunku, cech naszej osobowości, które mają klucz do naszego prawdziwego, kreatywnego Ja. Horoskop urodzeniowy nie bez powodu jest nazywany "MAPĄ potencjałów" - to jest system nawigacji.

Utknięcie może pomóc nam znaleźć Ja, poczuć i zintegrować je. Możemy rozpocząć ten proces od nazwania go w miarę jak przez niego przechodzimy tj. znaleźć cykl, z jakim się teraz znajdujemy. Można to zrobić na dwa sposoby:

 

1) Planety urodzeniowe mówią nam czym jest lekcja.

2) Tranzytujące planety wskazują na nauczycieli; niektóre zmiany mogą od nas wymagać głębokiego zejścia w własną podświadomość i wykopania wszystkiego na światło dzienne (tranzyt Plutona), ale możemy nie być absolutnie szczerymi ze sobą i rozpaść się pod ciężarem destrukcji w naszym życiu. Kiedy analizujemy nauczyciela, zawsze ważnym jest spojrzenie na klasę, w której uczy. A więc jeśli Pluton jest nauczycielem, to patrzymy ta plutoniczne lekcje i urodzeniowego Plutona pod kątem tego jak sobie radzimy z destrukcją.

 

 

Oto tabelka z szeregiem słów kluczowych dla planet:

Kompleksowość

Pracownik pewnej korporacji ma dość bycia niespełnionych i odchodzi. Parę lat później ma problem w znalezieniu stabilnego i satysfakcjonującego związki, partnerzy przychodzą i odchodzą. Dlaczego nie odnosi sukcesów w partnerstwie? Cóż, dlaczego nie odnosi sukcesów na obszarze zawodowym?

 

 

Życie jest pełne niuansów. Każda z naszych planet urodzeniowych wskazuje na określony motyw przewodni, ale ta sama planeta może zarządzać szeregiem sfer doświadczeń.

Na powyższym horoskopie, Wenus włada trzema sferami życia: naszą witalnością, sposobem projekcji do świata (1 dom) oraz zasoby, sprawy finansowe (2 dom) i wyższa edukacja, wiara (9 dom). Każde zakłócenie związane z poziomem naszej energii, perspektywą na życie będzie automatycznie przenosić się jak to ile pieniędzy jesteśmy w stanie zarobić.

 

Ta sama Wenus wchodzi w interakcję (aspektuje poprzez koniunkcję) Jowisza, więc wspomniane wyżej zmiany będą również dotyczyć poziomu szczęścia, otwartości na wyższą siłę, przyciąganie patronatu itd. ; Jowisz również włada pewnymi sferami życia. Wszystko jest wzajemnie powiązane, niektóre połączenia są mocniejsze, niektóre słabsze.

 

Niektóre z cech naszej osobowości (symbolizowanych przez planety) są bardziej podatne na powtórzenia od innych. Na przykład:

 

- obecność w "wodnych" domach (4, 8 i 12); bycie władcą tych domów lub wejście w kontakt z władną tych domów.

 

- wejście w interakcję (aspekty) Saturna, a w szczególności Urana, Neptuna i Plutona.

Jak pójść do przodu?

Znajdź Ja. Zamiast zarządzać światem wokół, spróbuj zarządzać świat wewnątrz. Jedną z największych zalet astrologii jest zdolność do przewidywania przyszłości (zewnętrzny świat), ale może być to jednocześnie wadą, ponieważ skupieniu na świecie wokół nie dbamy o wnętrze. 

 

Oprócz tego, praca ze swoimi odkryciami. Każda osoba jest wyjątkowa, tak samo jak i rozwiązania dla jej problemów. 

 

Do "zarządzania światem wewnątrz" odnoszę się jak do wyrzucania śmierci. Kiedy utknęliśmy, nie możemy pozbyć się wszystkich śmieci. Nie dostajemy przesłania za pierwszym razem, więc z pewnością dostaniemy je później w życiu, ponieważ proces powtarzania jest konieczny byśmy stawili czoła problemom. Możemy wykorzystać astrologię do wyśledzenia ram czasowych, w których te powtórzenie będzie mieć miejsce.